0-800-300-350 zeppelin@zeppelin.ua

Перевірте свої знання про паливну ефективність

Збільшення експлуатаційних витрат – загроза для кожного бізнесу. Оскільки витрати на пальне – вагома їх складова, дуже важливо розуміти, наскільки ефективно використовується цей ресурс.

Перевірте, наскільки ви обізнані в темі паливної ефективності:

Правда чи ні:

Більшість машин не має режиму роботи, призначеного для економії пального.

Не правда. Більшість виробників колісних навантажувачів, екскаваторів, вантажівок і бульдозерів мають режим економії, який автоматично підбирає максимальну потужність при мінімальних паливних витратах. Зниження витрат зазвичай досягається за рахунок зниження оборотів і/або гідравлічної потужності.

Режими економії можуть бути дуже ефективними для виконання робіт, що не потребують максимальної потужності. Оператори мають вміти підбирати оптимальний режим, залежно від задач, які необхідно виконувати.

Додаткову економію палива дає серійна система глушіння або зменшення обертів двигуна при простої. Подібна система може бути встановлена ​​і у вигляді набору на вже поставлене раніше устаткування. Йдеться про економії тисяч євро на рік, не кажучи вже про зменшення викидів шкідливих речовин.

Правда чи ні:

Економія палива та ефективність паливних витрат – одне і те ж саме.

Ні. Витрати вимірюються кількістю спожитого пального. Ефективність використання – це обсяг роботи, виконаний на одиницю спожитого пального.

Якщо ви хочете знизити витрати, вам необхідно спочатку розібратись, наскільки ефективно використовується пальне на вашому підприємстві. Оскільки лише відношення спожитого пального (витрат) до виконаної роботи (доходу) дає більш чітке уявлення про те, як витрати пального впливають на ваш прибуток.

Правда чи ні:

Скорочення простою може заощадити до 30% витрат на пальне.

Правда. Експерти  Caterpillar стверджують, що статистично простої займають до 40% загального робочого часу. У цей час пальне використовується не продуктивно. Крім цього простої призводять до:

  1. Скорочення терміну служби компонентів.
  2. Збільшення витрат на технічне обслуговування.

Правда чи ні:

Дві однакові машини можуть споживати різну кількість пального.

Правда: Кількість спожитого пального головним чином залежить від типу роботи. Коли ви порівнюєте дві машини, переконайтесь, що задачі, які вони виконують, схожі. Так, при роботі зі скельними породами навантажувач може спожити на 60-100% більше пального, ніж такий самий навантажувач при роботі на фермерському господарстві.

Правда чи ні:

Оператор НЕ може вплинути на ефективність використання пального.

Не правда. Саме від оператора залежить, наскільки ефективно буде витрачене пальне. Саме тому важливо приділяти увагу підвищенню кваліфікації операторів вашого підприємства. Вони повинні уміти застосовувати різні режими продуктивності обладнання – наприклад, режим економії, який обмежує потужність і швидкість для менш вимогливих робіт при більш раціональному використанні пального.

Порахуйте кількість неправильних відповідей. Якщо є хоч одна – радимо підписатися на оновлення блога. Ви будете регулярно отримувати корисні поради від спеціалістів компанії “Цеппелін Україна”, які допоможуть вам збільшити ефективність вашого автопарку з меншими витратами ресурсів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *